Ürünlerde Ara

Mide Botulinum Toksini İşlemi Nedir?

Mide Botulinum Toksini İşlemi Gastroskopi dediğimiz endoskop ile gerçekleştirilen, hastanın uyku anestezi ile 10-15 dakika uyku halinde gerçekleştirilen cerrahi olmayan bir uygulama. Özellikle kilo vermek isteyen her bireye genel olarak uygulanabilen bir yöntem. Biz endikasyon olarak vücut kitle indeksi 40’a kadar olan hastalara uygulamaktayız. Ancak daha üst kilolarda olup tüp mide ameliyat korkusu olan kişilere de uygulayabiliyoruz. 

Mideye Botulinum Toksini Ne İçin Yapılır?

Obezite: Zayıflama amacı ile iştahın ve açlık hissinin baskılanması amacı ile yapılır.
Gastroparezi Tedavisi: Gastroparezi, mide kaslarının yavaş veya düzensiz çalışması durumudur. Mideye botulinum toksini işlemi, gastroparezi semptomlarını hafifletmek için kullanılabilir.
Reflü Hastalığı Tedavisi: Bazı durumlarda, mide botoksu reflü hastalığının semptomlarını azaltmak için uygulanabilir.

Mideye Botulinum Toksini Nasıl Uygulanır?

Endoskopik Yöntem: Mideye Botulinum Toksini işlemi endoskopi deneyimi ve anatomi bilgisi olan hekimlerin uygulaması önemlidir. Mideye Botulinum Toksini işlemi genellikle endoskopi sırasında yapılır. Esnek bir tüp (endoskop) ağızdan mideye yerleştirilir ve botulinum toksini mide kaslarına enjekte edilir.
Etki Süresi: Mideye Botulinum Toksini etkisi genellikle 4 ila 6 ay sürebilir ve etkileri zamanla azalabilir.

Mideye Botulinum Toksini İşlemi İçin Ne Yapılabilir?

Obezite: Kliniğimizde en onemli uygulama nedeni zayıflama içindir. 
Diyet Değişiklikleri: Mideye Botulinum Toksini işlemine ek olarak mutlaka bir diyet uygulanmalıdır. Tek başına mideye Botulinum Toksini işlemi zayıflamada etkisi sınırlıdır.

Mideye Botulinum Toksini İşlemiyle kaç kilo verilir?

Mideye Botulinum Toksini işlemi, Vücut Kitle İndeksi (BMI) 25-30 arası olan bireyler çoğunlukla bu kilolarından kurtulmaktadırlar. 30 BMİ üzerinde olan hastalarım ise bugüne kadar mideye Botulinum Toksini işlemi sonrasında tek seansta ve 3 ayda 10 kilo ile 38 kilo arasında arasında değişen kilolar arasında kilo vermeyi başardılar.

Mideye Botulinum Toksini İşlemiyle tek başına kilo verdirir mi?

Mideye Botulinum Toksini işlemi de, Mide Balonuda, Tüp Mide ameliyatı da birer sihirli değnek değil, bu uygulamalar hastaların daha tok hissetmelerini sağlıyor. Olgular beslenmelerinde daha sağlıklı ve dengeli beslenir, hareketini de artırırsa sonuç kesinlikle yüz güldürücü oluyor. Sağlıklı yeme alışkanlığı, kültürü edinme en önemli ve sonuç alıcı yöntemdir.

Çerezler PolitikasıKişisel Verilerin Korunması Kanunu
HEMEN ARA